Ahojte!

Volám sa Ján Filípek a som dizajnér písma. Od roku 2009 pracujem ako písmový a grafický dizajnér pod značkou DizajnDesign. Vyštudoval som vizuálnu komunikáciu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a magisterské štúdium TypeMedia (tvorba písma) na Kráľovskej akadémii v holandskom Haagu. Okrem písma tvorím aj logotypy a letteringy pre klientov. Taktiež vyučujem Intenzívne workshopy kaligrafie.

Fonty (písma)

DizajnDesign je písmové a grafické štúdio, ktoré sa zaoberá vývojom kvalitných písiem (fontov). Tieto písma reagujú na potreby dnešnej typografie, reflektujú našu dobu a kultúru, v ktorej vznikajú. Sú používané dizajnérmi po celom svete. DizajnDesign bol založený v roku 2007. Odvtedy som už vytvoril a vydal 13 písmových rodín (Deva Ideal, Dezen, Poleno, Komu, Rukou, Anca, Preto Sans, Preto Serif, Preto Semi, Razom Script, Kontrast Grotesk, Nakoso a Skolske). 

Letteringy a práce na zákazku

Vytváram aj práce pre klientov, ktoré sú spojené s písmom alebo typografiou. Sú to napríklad Letteringy (kreslené písmená na mieru), písmo na zákazku pre firmy, typo servis (doplnenie diakritiky do fontu a pod.).
Písmomaliarstvo a kaligrafia je ďaľšia oblasť, na ktorú sa špecializujem – ručne písané a kreslené písmo, u ktorého sú žiadané určité nepresnosti alebo ťah štetca.

Cenník doplnenia diakritiky

Intenzívne workshopy kaligrafie

Aktívne vyučujem Intenzívne workshopy kaligrafie od roku 2014. Sú určené úplným začiatočníkom, ale aj kaligrafom a grafickým dizajnérom, ktorý chcú porozumieť kaligrafii, teórii písania a teórii písma a vzťahov medzi nimi.

Kontaktujte ma