Ahojte!

Volám sa Ján Filípek a som dizajnér písma. Od roku 2009 pracujem ako písmový a grafický dizajnér pod značkou DizajnDesign. Vyštudoval som vizuálnu komunikáciu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave a magisterské štúdium TypeMedia (tvorba písma) na Kráľovskej akadémii v holandskom Haagu. Okrem písma tvorím aj logotypy a letteringy pre klientov. Taktiež vyučujem Intenzívne workshopy kaligrafie.

Fonty (písma)

DizajnDesign je písmové a grafické štúdio, ktoré založil Ján Filípek. Zaoberá sa vývojom kvalitných písiem (fontov). Tieto písma reagujú na potreby súčasnej typografie, reflektujú našu dobu a kultúru, v ktorej vznikajú. Preto sú príjemnou voľbou pre dizajnérov po celom svete. Písmové rodiny, ktoré vydávame, skúmajú rôznorodý svet typografie, od textových po nadpisové písma, od ručne písaných až po seriózne čitateľné fonty.

Letteringy a práce na zákazku

Vytváram aj práce pre klientov, ktoré sú spojené s písmom alebo typografiou. Sú to napríklad Letteringy (kreslené písmená na mieru), písmo na zákazku pre firmy, typo servis (doplnenie diakritiky do fontu a pod.).
Písmomaliarstvo a kaligrafia je ďaľšia oblasť, na ktorú sa špecializujem – ručne písané a kreslené písmo, u ktorého sú žiadané určité nepresnosti alebo ťah štetca.

Cenník doplnenia diakritiky

Intenzívne workshopy kaligrafie

Intenzívne workshopy kaligrafie organizujem od roku 2014. Sú určené úplným začiatočníkom, ale aj kaligrafom a grafickým dizajnérom, ktorý chcú porozumieť kaligrafii, teórii písania a teórii písma a vzťahov medzi nimi.

Ocenenia

Písmo Skolske – Národná cena za dizajn 2020 – špeciálne uznanie za spoločenský prínos
Písmo Skolske – Nadácia Tatra Banky 2020 – Kategória dizajn

Kontaktujte ma